0020 Іван Якович Франко "Декадент", "Розвивайся ти, високий дубе..."
Історія створення поезії "Декадент". Яскравий зразок громадянсько-публіцистичної лірики. Інтонації художньої оповіді. Головне в художньому світі поета - біль за долю людини й вітчизни. Вираження життєствердної позиції ліричного героя-митця. Аналіз вірша "Розвивайся ти, високий дубе..."
Order
004 Колоритні людські характери в повісті "Кайдашева сімʼя". Утвердження цінностей національної етики засобами комічного.
Система образів повісті "Кайдашева сімʼя" - спосіб вираження ідейного та художнього замислу автора. Омелько Кайдаш - спрацьована, завчасно постаріла, богомольна, безвольна, внутрішньо надломлена людина. Невідповідність поедінки Марусі Кайдашихи справжній її сутності. Характеристика молодого покоління Кайдашів. Діапазон сміху - від доброзичливого - до сумного і навіть печального. Засоби комічного в повісті "Кайдашева сімʼя".
Order
001 Література 70-90-х років ХІХ ст.
Соціально-політичні умови розвитку української літератури, періодичні видання. Розвиток прози, поезії, професійного українського театру, Діяльність громад. Реалізм і романтизм в українській літературі 70 - 90-х років ХІХ ст.
Order
0019 Іван Якович Франко "Легенда про вічне життя"
Загальна характеристика збірки "Мій Ізмарагд". Роздуми про сенс і цінності людського життя. Нерозривний зв'язок високої духовності і моральності забезпечує людині безсмертя.
Order
003 Ізомерія органічних сполук
Ізомерія – це явище існування сполук, що мають однаковий склад, але різну будову молекули. Ізомери - сполуки, що мають однаковий якісний і кількісний склад, але різну будову молекули. Для органічних сполук характерні структурна та просторова види ізомерії.
Order
001 Теорія будови органічних сполук
Теорія – сукупність узагальнюючих положень, що відображають відношення і зв’язки між об’єктами, фактами і явищами. Основні положення теорії будови органічних сполук: 1. Атоми об’єднуються в молекули у певній послідовності згідно з валентністю елементів
2. Властивості органічних речовин залежать не тільки від їхнього якісного і кількісного складу, але й від будови молекули
3. Взаємний вплив атомів і груп атомів у молекулі позначається на властивостях речовин
Order
002 Хімічний зв'язок в органічних сполуках
В органічних сполуках зустрічається ковалентний, йонний та водневий зв'язки. Характеристики ковалентного зв’язку: кратність, довжина, енергія, полярність, просторова напрямленість.
Order
0013 Добування, застосування алкенів
В лабораторії алкени добувають реакцією дегідрогенгалогенування (відщеплення галогеноводнів) галогеноалканів спиртовим розчином лугу і дегідратацією спиртів. Промисловим способом отримання алкенів є переробка насичених вуглеводнів нафти, дегідрування алканів та дегідратація спиртів. Алкени є цінною сировиною для отримання полімерних сполук (поліетилен, поліпропілен, тощо).
Order
001 Вступ до соціально-економічної географії світу
Предмет соціально-економічної географії світу та основні завдання; джерела інформації та методи досліджень; основні наукові школи та видатні економ-географи
Order
009 Етнічний, мовний і релігійний склад населення
Поняття "етнос" і "нація"; найбільші народи; основні мовні сім'ї; одно-, дво- та багатонаціональні країни; світові релігії та їх поширення на планеті
Order
0019 Лега і харчова промисловість світу
Сучасна географія легкої промисловості: чинники розміщення, текстильна промисловість світу, сучасні тенденції розвитку швейної та взуттєвої промисловості. Харчова промисловість світу: чинники розвитку окремих галузей, основні країни-виробники продовольства (м'яса, вершкового масла, цукру)
Order
003 Форми державного правління та адміністративно-територіального устрою країн
Форми державного правління в країнах світу; унітарні та федеративні держави; політичні та економічні системи сучасних держав
Order
002 Синоніміка і варіативність як базові поняття стилістики і культури мовлення. Стилістична норма і стилістична помилка
Синоніміка і варіативність є базовими поняттями при вивченні стилістики та культури мовлення. Порушення мовних норм літературної мови називаємо помилко. Варто навчитися уникати помилок у писемному та усному мовленні.
Order
001 Два рівні володіння мовою: мовлення правильне і комунікаційно доцільне
Усне та писемне мовлення як предмет стилістики і культури мовлення. Типи мовних норм. Опанування мовних норм є основою високої мовної культури, що свідчить про високу культуру думки мовця.
Order
0032 Запозичені слова, їхні стилістичні функції
Лексика української мови за походженням. Слова, які визначають самобутність національної мови. Лексика запозичена зі слов'янських та неслов'янських мов.
Order
0031 Застарілі слова, неологізми, їхні стилістичні функції
Активна і пасивна лексика. Поняття застарілої лексики: історизми та архаїзми. Неологізми. Авторські неологізми як ознака стилю письменника.
Order
Сформульовано задачі курсу фізики для учнів 10 класу загальноосвітньої школи
Order
0016 Динаміка матеріальної точки. Взаємодія тіл. Сила. Маса.
Сформульвана основна задача динаміки, розглянуто кількісну міру взаємодії тіл - силу, масу як міру інертності тіла
Order
0019 Динаміка. Космічні швидкості
Теоретичним шляхом виведено чисельні значення І,ІІ і ІІІ космічних швидкостей
Order
0017 Динаміка. Закони Ньютона
Сформульовано основи динаміки - І, ІІ, і ІІІ закони Ньютона, дано визначення терміну інерціальні системи відліку
Order
001 Вступ. Завдання і структура уроку.
Характерні риси розвитку українських земель. Суперечливі процеси модернізації суспільства.
Order
0014 Література, мистецтво, архітектура
На початку ХХ ст. на зміну традиційному реалізму приходив модернізм. Оригінальність новостворених творів, вишуканість, тонкий смак з елементами національного колориту сприяли піднесенню української культури.
Order
006 Політизація національного руху в західноукраїнських землях
Полі тизація національного руху в західноукраїнських землях. Виникнення першої української політичної партії.
Order
0011 Передвоєнне економічне піднесення
Короткочасне передвоєнне економічне піднесення. Значні іноземні інвестиції сприяли розбудові важкої промисловості. Розвиток сільського господарства.
Order
001 Історія розвитку біології. Значення біології в житті людини і суспільства.
Історія розвитку біології, головні етапи цього процесу; видатні вчені-біологи та відкриття, зроблені ними, значення біології в житті людини й суспільства в цілому. Зв’язок розвитку суспільства та прогресу в науці.
Order
002 Основні властивості живого. Рівні організації живої природи.
Основні властивості живих організмів, приклади. Живий організм як багаторівнева жива система. Схема рівнів живої природи, огляд кожного - з найнижчого рівня до найвищого.
Order
003 Методи біологічних досліджень.
Основні методи біологічних досліджень; переваги й недоліки цих методів . Ситуації, в яких є доцільним використання основних методів. Перспективні технології проведення біологічних досліджень.
- науковий факт,
- теорія,
- гіпотеза,
- метод,
- емпіричні методи,
- теоретичні методи,
- спостереження,
- експеримент,
- моделювання,
- математична обробка,
- статистика.
Order
0021 Одномембранні органели
Особливості будови та функції одномембранних органел. Зв’язок особливостей будови органел із функціями, які вони виконують.
Order
0014 Побудова графіків функцій за допомогою геометричних перетворень відомих графіків функцій. Частина ІІ
Розглянемо, які є стандартні види перетворень графіків. Розглянемо, як можна застосовувати, ці перетворення для побудови графіків нових функцій, знаючи графіки елементарних функцій.
Order
0017 Метод інтервалів. Частина ІІ
Розглянемо звідки виникає метод інтервалів і як його застосовувати для розв'язку нерівностей.
Order
007 Монотонність. Частина 1
Почнемо знаймоство з монотонними функціями. Запишемо, що таке зростаюча функція, що таке спадна функція. Розглянемо спадні і зростаючі на множині функції. Подивимось, як досліджувати функції на монотонність за означенням.
Order
0016 Метод інтервалів. Частина І
Розглянемо звідки виникає метод інтервалів і як його застосовувати для розв'язку нерівностей.
Order
004 Побудова перерізів многогранників. Метод слідів
Пригадаємо, які бувають види многогранників. Розглянемо поняття січна площина, переріз многогранника. Розглянемо побудову перерізів многогранників методом слідів
Order
006 Побудова перерізів многогранників. Комбінований метод
Розглянемо побудову перерізів многогранників комбінованим
Order
003 Аксіоми стереометрії та наслідки з них. Частина ІI
Типові задачі на задання площини. Приклади задач на побудову перетину прямих, прямої і площини.
Order
001 Основні поняття стереометрії
Що таке стереометрія? Що вона вивчає? Які основні поняття і як записувати і зображати їх?
Order
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. How to ask and answer questions about your job correctly, how to describe what you do, what’s the difference between job and work
Order
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. You will learn some key phrases for formal and informal e-mails
Order
008 Organising a party at work
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. You are going to learn about different kinds of parties and will learn how to plan party, how to suggest, agree and disagree
Order
007 Making plans for the future
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. You will learn different future forms to talk about plans at work and how to ask about plans and answer questions about them.
Order