001 Два рівні володіння мовою: мовлення правильне і комунікаційно доцільне
Усне та писемне мовлення як предмет стилістики і культури мовлення. Типи мовних норм. Опанування мовних норм є основою високої мовної культури, що свідчить про високу культуру думки мовця.
Order
002 Синоніміка і варіативність як базові поняття стилістики і культури мовлення. Стилістична норма і стилістична помилка
Синоніміка і варіативність є базовими поняттями при вивченні стилістики та культури мовлення. Порушення мовних норм літературної мови називаємо помилко. Варто навчитися уникати помилок у писемному та усному мовленні.
Order
Тропи як стилістичні засоби. Творення метафор на основі переносного значення слова. Метонімія і синекдоха.
Order
0030 Просторічні, діалектні слова, їх стилістичні функції
Активна і Пасивна лексика. Нелатературні варіанти слововживання. Лексика обмеженого слововживання. Діалектизми
Order
001 Теорія будови органічних сполук
Теорія – сукупність узагальнюючих положень, що відображають відношення і зв’язки між об’єктами, фактами і явищами. Основні положення теорії будови органічних сполук: 1. Атоми об’єднуються в молекули у певній послідовності згідно з валентністю елементів
2. Властивості органічних речовин залежать не тільки від їхнього якісного і кількісного складу, але й від будови молекули
3. Взаємний вплив атомів і груп атомів у молекулі позначається на властивостях речовин
Order
003 Ізомерія органічних сполук
Ізомерія – це явище існування сполук, що мають однаковий склад, але різну будову молекули. Ізомери - сполуки, що мають однаковий якісний і кількісний склад, але різну будову молекули. Для органічних сполук характерні структурна та просторова види ізомерії.
Order
002 Хімічний зв'язок в органічних сполуках
В органічних сполуках зустрічається ковалентний, йонний та водневий зв'язки. Характеристики ковалентного зв’язку: кратність, довжина, енергія, полярність, просторова напрямленість.
Order
0019 Хімічні властивості бензену: повне і часткове окиснення, реакції приєднання
Бензен є не дуже хімічно активною сполукою. Реакції окиснення і приєднання руйнують π-електронну систему молекули бензену, тому відбуваються важче, ніж у ненасичених вуглеводнів. Бензен не взаємодіє з розчином КMnO4 і цим відрізняється від алкенів і алкінів та гомологів.
Order
0013 Іван Якович Франко - "велетень думки і праці". Частина ІІ
І.Франко отримав ступінь доктора філософії у Віденському університеті. Журналістська, громадська діяльність І.Франка. "Академія в одній особі". Суспільно-політична, філософська, естетична, творча еволюція письменника. Останні десятиліття життя. Висування І.Франка на здобуття Нобелівської премії. Значення творчості І.Франка. Вшанування памʼяті.
Order
0015 Іван Якович Франко "Гімн" ("Замість прологу")
Історія створення поезії "Гімн". Прагнення до щастя і волі. Розгорнута метафора поступу духу свободи. Характеристика образу "вічного революціонера".
Order
0023 Життя і творчість Бориса Грінченка. Багатогранність діяльності. Утвердження прагнення людини до любові, добра в оповіданні "Каторжна"
Життєвий шлях Бориса Грінченка. Багатогранність діяльності. Творчий доробок Б.Грінченка. Беззахисність і вразливість людської душі в оповіданні "Каторжна". Утвердження прагнення людини до любрві, добра. Психологізм твору.
Order
004 Колоритні людські характери в повісті "Кайдашева сімʼя". Утвердження цінностей національної етики засобами комічного.
Система образів повісті "Кайдашева сімʼя" - спосіб вираження ідейного та художнього замислу автора. Омелько Кайдаш - спрацьована, завчасно постаріла, богомольна, безвольна, внутрішньо надломлена людина. Невідповідність поедінки Марусі Кайдашихи справжній її сутності. Характеристика молодого покоління Кайдашів. Діапазон сміху - від доброзичливого - до сумного і навіть печального. Засоби комічного в повісті "Кайдашева сімʼя".
Order
001 Вступ до соціально-економічної географії світу
Предмет соціально-економічної географії світу та основні завдання; джерела інформації та методи досліджень; основні наукові школи та видатні економ-географи
Order
0022 Міжнародні економічні зв'язки
Поняття "міжнародні економічні зв'язки", основні види. Показики зовнішньої торгівлі країн, особливості експорту й імпорту товарів і послуг у країнах світу. Чинники руху капіталу, географія інвестиційних потоків. Розвиток міжнародного туризму, основні напрямки.
Order
0014 Сучасне світове господарство
Поняття "світове господарство" і "міжнародний географічний поділ праці"; чинники спеціалізації країни в МГПП; вплив НТР на галузеву й територіальну структуру світового господарства
Order
0011 Географічне середовище. Природні ресурси і ресурсозабезпеченість.
Поняття "географічне середовище" і "природні ресурси"; класифікація природних ресурсів; показники ресурсозабезпеченості та методи їх обчислення; види природокористування
Order
Сформульовано задачі курсу фізики для учнів 10 класу загальноосвітньої школи
Order
0035 Рух тіла змінної маси. Реактивний рух.
Розглянуто реактивний рух - рух тіла змінної маси, введено термін реактивна сила, отримано рівняння Мєщєрського і Ціолковського, розглянуто принцип роботи реактивного двигуна
Order
0033 Динаміка обертального руху твердого тіла
Дано визначення фізичної величини момент інерції, момент імпульсу, отримано основне рівняння динаміки обертального руху, сформульовано закон збереження моменту імпульсу, показано приклади його застосування
Order
0017 Динаміка. Закони Ньютона
Сформульовано основи динаміки - І, ІІ, і ІІІ закони Ньютона, дано визначення терміну інерціальні системи відліку
Order
001 Вступ. Завдання і структура уроку.
Характерні риси розвитку українських земель. Суперечливі процеси модернізації суспільства.
Order
005 Українські землі у складі Австро-Угорської і імперії на початку ХХ ст.
Територія і національний склад населення. Політико-адміністративний поділ українських земель. Розвиток кооперативного руху.
Order
007 Політизація національного руху в Наддніпрянській Україні
Етапи розвитку національно-визвольного руху. Концепція національної історії. Національно свідома інтелігенція
Order
006 Політизація національного руху в західноукраїнських землях
Полі тизація національного руху в західноукраїнських землях. Виникнення першої української політичної партії.
Order
001 Історія розвитку біології. Значення біології в житті людини і суспільства.
Історія розвитку біології, головні етапи цього процесу; видатні вчені-біологи та відкриття, зроблені ними, значення біології в житті людини й суспільства в цілому. Зв’язок розвитку суспільства та прогресу в науці.
Order
003 Методи біологічних досліджень.
Основні методи біологічних досліджень; переваги й недоліки цих методів . Ситуації, в яких є доцільним використання основних методів. Перспективні технології проведення біологічних досліджень.
- науковий факт,
- теорія,
- гіпотеза,
- метод,
- емпіричні методи,
- теоретичні методи,
- спостереження,
- експеримент,
- моделювання,
- математична обробка,
- статистика.
Order
002 Основні властивості живого. Рівні організації живої природи.
Основні властивості живих організмів, приклади. Живий організм як багаторівнева жива система. Схема рівнів живої природи, огляд кожного - з найнижчого рівня до найвищого.
Order
0025 Розв’язання елементарних вправ з трансляції.
Розв´язання елементарних вправ з трансляції, розв´язання тренувальних вправ з процесу біосинтезу білка.
Order
Запишемо, що таке обернена і оборотна функції. Сформулюємо теорему, про існування оберненої функції. Розглянемо, як будувати обернену функцію. Запишемо, які функції називаються взаємно оберненими і що можна сказати прїх графіки.
Order
006 Способи задання функції, проміжки знакосталості.
Запишемо способи задання функції. Розберемо приклади задання функцій. Познайомимося з цілою і дробовою частиною числа. Запишемо складені функції і кусково задані функції. Пригадаємо, що таке графік. Чи кожна множина точок, може бути графіком функції. Дамо означення проміжків знакосталості.
Order
0013 Побудова графіків функцій за допомогою геометричних перетворень відомих графіків функцій. Частина І
Розглянемо, які є стандартні види перетворень графіків. Розглянемо, як можна застосовувати, ці перетворення для побудови графіків нових функцій, знаючи графіки елементарних функцій.
Order
0012 Властивості і графіки основних видів функцій.
Зобразимо графіки і випешемо властивості елементарних функцій, таких як лінійна функція, гіпербола, парабола і т.д.
Order
003 Аксіоми стереометрії та наслідки з них. Частина ІI
Типові задачі на задання площини. Приклади задач на побудову перетину прямих, прямої і площини.
Order
001 Основні поняття стереометрії
Що таке стереометрія? Що вона вивчає? Які основні поняття і як записувати і зображати їх?
Order
006 Побудова перерізів многогранників. Комбінований метод
Розглянемо побудову перерізів многогранників комбінованим
Order
005 Побудова перерізів многогранників. Метод внутрішнього проектування
Розглянемо побудову перерізів многогранників методом внутрішнього проектування
Order
001 Saying Hello and Goodbye
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. You will learn how to greet people and ask them how they are doing formally and informally in different situations
Order
004 Talking about Interests and Routines
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. You will learn collocations to decribe sports, hobbies and weekend routines. You will learn adverbs of frequency and will learn how to say how often you do things
Order
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. How to ask and answer questions about your job correctly, how to describe what you do, what’s the difference between job and work
Order
005 Talking about likes and dislikes
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. You will learn collocations to describe household chores and different ways to say that you like or don't like doing something
Order