0021 Поема "Мойсей" - одна із вершин творчості І.Франка
Жанрови різновиди поем І.Франка. Духовний заповіт українському народові. Історія створення поеми. Особливості композиції, сюжету твору. Характеристика образу Мойсея. Віра в щасливе майбутнє народу.
Order
001 Література 70-90-х років ХІХ ст.
Соціально-політичні умови розвитку української літератури, періодичні видання. Розвиток прози, поезії, професійного українського театру, Діяльність громад. Реалізм і романтизм в українській літературі 70 - 90-х років ХІХ ст.
Order
003 "Кайдашева сімʼя" Івана Нечуя-Левицького - побутова повість-хроніка
"Кайдашева сімʼя" Івана Нечуя-Левицького - побутова повість-хроніка. Зображення життя українського села в пореформену добу. Засудження індивідуалізму егоїстичних натур і норм моралі, що стали причиною розʼєднаності в родині. Композиційні особливості повісті "Кайдашева сімʼя". Особливості сюжету повісті.
Order
0012 Іван Якович Франко - "велетень думки і праці". Частина І
Дитинство, навчання Івана Франка. Громадська діяльність Великого Каменяра. Перший і другий арешти. Видавнича діяльність письменника. Початок літературної творчості. Ольга Хоружинська і Іван Франко.
Order
001 Теорія будови органічних сполук
Теорія – сукупність узагальнюючих положень, що відображають відношення і зв’язки між об’єктами, фактами і явищами. Основні положення теорії будови органічних сполук: 1. Атоми об’єднуються в молекули у певній послідовності згідно з валентністю елементів
2. Властивості органічних речовин залежать не тільки від їхнього якісного і кількісного складу, але й від будови молекули
3. Взаємний вплив атомів і груп атомів у молекулі позначається на властивостях речовин
Order
002 Хімічний зв'язок в органічних сполуках
В органічних сполуках зустрічається ковалентний, йонний та водневий зв'язки. Характеристики ковалентного зв’язку: кратність, довжина, енергія, полярність, просторова напрямленість.
Order
003 Ізомерія органічних сполук
Ізомерія – це явище існування сполук, що мають однаковий склад, але різну будову молекули. Ізомери - сполуки, що мають однаковий якісний і кількісний склад, але різну будову молекули. Для органічних сполук характерні структурна та просторова види ізомерії.
Order
0018 Бензен як представник ароматичних вуглеводнів
Бензен С6Н6 – перший член гомологічного ряду аренів з одним бензеновим кільцем. Для гомологів бензену характерна структурна ізомерія, що обумовлена кількістю та взаємним розташуванням замісників. Бензен - безбарвна летка погано розчинна у воді речовина із своєрідним запахом. Густина 0,88г⁄cм3, Т кип. = +80,1°C , Тпл. = +5,5°C.
Order
001 Вступ до соціально-економічної географії світу
Предмет соціально-економічної географії світу та основні завдання; джерела інформації та методи досліджень; основні наукові школи та видатні економ-географи
Order
0015 Промисловість світу: паливно-енергетичний комплекс
Структура паливно-енергетичного комплексу, паливно-енергетичний баланс світу; запаси нафти в країнах світу, видобування, переробка, експорт нафти; географія газовидобувної промисловості, видобування й експорт вугілля, виробництво електроенергії в країнах світу
Order
0011 Географічне середовище. Природні ресурси і ресурсозабезпеченість.
Поняття "географічне середовище" і "природні ресурси"; класифікація природних ресурсів; показники ресурсозабезпеченості та методи їх обчислення; види природокористування
Order
0012 Світові мінеральні ресурси
Поняття "мінеральні ресурси"; закономірності поширення гірських порід осадового, магматичного і метаморфічного походження, найбільші вугільні і нафтогазоносні басейни, основні рудні пояси
Order
001 Два рівні володіння мовою: мовлення правильне і комунікаційно доцільне
Усне та писемне мовлення як предмет стилістики і культури мовлення. Типи мовних норм. Опанування мовних норм є основою високої мовної культури, що свідчить про високу культуру думки мовця.
Order
002 Синоніміка і варіативність як базові поняття стилістики і культури мовлення. Стилістична норма і стилістична помилка
Синоніміка і варіативність є базовими поняттями при вивченні стилістики та культури мовлення. Порушення мовних норм літературної мови називаємо помилко. Варто навчитися уникати помилок у писемному та усному мовленні.
Order
Тропи як стилістичні засоби. Творення персоніфікацій. Гіпербала і літота. Алегорія.
Order
0031 Застарілі слова, неологізми, їхні стилістичні функції
Активна і пасивна лексика. Поняття застарілої лексики: історизми та архаїзми. Неологізми. Авторські неологізми як ознака стилю письменника.
Order
Сформульовано задачі курсу фізики для учнів 10 класу загальноосвітньої школи
Order
0019 Динаміка. Космічні швидкості
Теоретичним шляхом виведено чисельні значення І,ІІ і ІІІ космічних швидкостей
Order
0016 Динаміка матеріальної точки. Взаємодія тіл. Сила. Маса.
Сформульвана основна задача динаміки, розглянуто кількісну міру взаємодії тіл - силу, масу як міру інертності тіла
Order
0033 Динаміка обертального руху твердого тіла
Дано визначення фізичної величини момент інерції, момент імпульсу, отримано основне рівняння динаміки обертального руху, сформульовано закон збереження моменту імпульсу, показано приклади його застосування
Order
001 Вступ. Завдання і структура уроку.
Характерні риси розвитку українських земель. Суперечливі процеси модернізації суспільства.
Order
0010 Особливості проведення аграрної реформи Петра Столипіна в Україні та її наслідки
Аграрна реформа в Україні. Руйнація селянської общини Складовою столипінської реформи був переселенський рух. Столипінська реформа не змогла розв"язати проблем в аграрному секторі.
Order
002 Українські землі Наддніпрянщини на початку ХХ ст.
Політико-адміністративни поділ земель у складі Російської імперії на початку ХХ ст. Управління українськими землями Переселенський рух.
Order
009 Діяльність українських громад в І-ІV Державних Думах
Українська громада в Державних Думах. Стабільність і порядок в суспільстві. У парламентах обох імперій депутати-українці домагалися вирішення як соціально-економічних, так і культурних проблем.
Order
002 Основні властивості живого. Рівні організації живої природи.
Основні властивості живих організмів, приклади. Живий організм як багаторівнева жива система. Схема рівнів живої природи, огляд кожного - з найнижчого рівня до найвищого.
Order
003 Методи біологічних досліджень.
Основні методи біологічних досліджень; переваги й недоліки цих методів . Ситуації, в яких є доцільним використання основних методів. Перспективні технології проведення біологічних досліджень.
- науковий факт,
- теорія,
- гіпотеза,
- метод,
- емпіричні методи,
- теоретичні методи,
- спостереження,
- експеримент,
- моделювання,
- математична обробка,
- статистика.
Order
001 Історія розвитку біології. Значення біології в житті людини і суспільства.
Історія розвитку біології, головні етапи цього процесу; видатні вчені-біологи та відкриття, зроблені ними, значення біології в житті людини й суспільства в цілому. Зв’язок розвитку суспільства та прогресу в науці.
Order
0016 Особливості будови клітин прокаріотів і еукаріотів.
Особливості будови клітин прокаріотів та еукаріотів; ознаки подібності у будові різних клітин. Єдність органічного світу та ознаки відмінності, зумовлені різними напрямками історичного розвитку живих організмів.
Order
0013 Побудова графіків функцій за допомогою геометричних перетворень відомих графіків функцій. Частина І
Розглянемо, які є стандартні види перетворень графіків. Розглянемо, як можна застосовувати, ці перетворення для побудови графіків нових функцій, знаючи графіки елементарних функцій.
Order
007 Монотонність. Частина 1
Почнемо знаймоство з монотонними функціями. Запишемо, що таке зростаюча функція, що таке спадна функція. Розглянемо спадні і зростаючі на множині функції. Подивимось, як досліджувати функції на монотонність за означенням.
Order
0015 Побудова графіків функцій за допомогою геометричних перетворень відомих графіків функцій. Частина ІІІ
Розглянемо, які є стандартні види перетворень графіків. Розглянемо, як можна застосовувати, ці перетворення для побудови графіків нових функцій, знаючи графіки елементарних функцій.
Order
0016 Метод інтервалів. Частина І
Розглянемо звідки виникає метод інтервалів і як його застосовувати для розв'язку нерівностей.
Order
001 Основні поняття стереометрії
Що таке стереометрія? Що вона вивчає? Які основні поняття і як записувати і зображати їх?
Order
003 Аксіоми стереометрії та наслідки з них. Частина ІI
Типові задачі на задання площини. Приклади задач на побудову перетину прямих, прямої і площини.
Order
005 Побудова перерізів многогранників. Метод внутрішнього проектування
Розглянемо побудову перерізів многогранників методом внутрішнього проектування
Order
002 Аксіоми стереометрії та наслідки з них. Частина І
Аксіоми стереометрії. Звідки вони. Які можна зробити наслідки з аксіом, як можна задати плщину
Order
007 Making plans for the future
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. You will learn different future forms to talk about plans at work and how to ask about plans and answer questions about them.
Order
004 Talking about Interests and Routines
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. You will learn collocations to decribe sports, hobbies and weekend routines. You will learn adverbs of frequency and will learn how to say how often you do things
Order
006 Describing a bad holiday
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. You will learn what can go wrong on holiday and the use of Past Simple
Order
008 Organising a party at work
Здійсненно 10minschool.net за підтримки British Council Ukraine. You are going to learn about different kinds of parties and will learn how to plan party, how to suggest, agree and disagree
Order